Spouštěč nemoci je alfou a omegou veškerého uzdravení, ať už jde o dermatilománii nebo cokoli jiného. Často jsem svědkem toho, jak se lidé v mém okolí či mí klienti hlasitě projevují zoufalství z toho, že jsou nemocní a prý netuší proč. Na druhou stranu, když se jich v soukromí a v klidu zeptám, z čeho si myslí, že jejich nemoc pramení, velmi často dokážou svůj spouštěč jasně identifikovat. A jak to z nich kolikrát „vylítne“! Většinou ani nemusí dlouze přemýšlet.

„To mám ze své rodiny! Už od mala mě terorizují.“

„To mám ze svého otce – s mámou nás celý život bil a když před pár lety tragicky zemřel, tak se mi vlastně ulevilo!“ 

„Jako malou mě ve škole šikanovali… a teď v zaměstnání zažívám vlastně totéž!“

Když jsme zbaveni své moci tvořit, tedy jsme ne-mocní, často se začneme se svojí nemocí prát. Vystřílíme všechny náboje, vyzkoušíme všechny masti či léky, zkoušíme všelijaké alternativní postupy a bůhvíco, a pak se cítíme dotčeni, že nemoc stále přetrvává.

Na druhou stranu – pokud si přiznáme, co v našem životě není úplně v pořádku a tuto záležitost se rozhodneme láskyplně, přesto však důkladně opravit či vyčistit, pak zmizí i celá ne-moc jako pára nad hrncem. (U mě vyzkoušeno již 3x a pokaždé se jednalo buď o chronickou, nebo dokonce nevyléčitelnou ne-moc).

Sebeobětování škodí nejenom vám

Paradoxem však je to, že i když si už nemalá část lidí si tuhle souvislost mezi nemocemi a životem uvědomuje, pořád je pro ně jednodušší nechat na sobě nemoc pěkně řádit a daný problém neřešit. Neuvědomují si ale, že tohle sebeobětování ve jménu relativního životního klidu nejenom že neprospívá jim samotným, ale ani nikomu dalšímu, koho se problém týká.

Například má-li žena zdravotní problémy plynoucí z nevyváženého vztahu, ve kterém se „obětuje“ a upozadňuje svoje potřeby ve prospěch partnera, ve skutečnosti ubližuje oběma. Sobě tím, že v sobě nechá dál bujet ne-moc, a partnerovi tím, že mu nedává prostor k sebe-uvědomění a případné nápravě.

Již dříve jsem psala o tom, jak jsem měla ekzém na dlaních natolik bolestivý, že jsem měla pocit, že mám ruce v ohni. Nemohla jsem nic uchopit, nikoho pohladit. Ta bolest plynoucí ze ztráty horní vrstvy pokožky byla šílená. Zmizel během pár dní, jako mávnutím kouzelného proutku. Jak? Odstranila jsem tehdy spouštěč, kterým byla moje tehdejší životní situace. Prostě jsem ji změnila a změnil se díky tomu svět nejenom kolem mě, ale i ve mně. Zmizel bolestivý ekzém, na který byla krátká jak konvenční, tak i alternativní medicína.

Špička ledovce

S dermatilománií to bylo podobné. Více jak 10 let jsem s nemocí více či méně bojovala, pak jsem se s ní naučila pracovat a nakonec jsem se s ní skamarádila. Ačkoli svůj spouštěč dávno znám, teprve až když jsem pochopila, že mám mít dermatilománii ráda (o tom jsem psala tady), začal znovu vyplouvat napovrch i můj nejhlubší spouštěč. I přesto, že jsem si myslela, že jsem ho už dávno znala. Doposud jsem však znala jen špičku ledovce a nyní jsem konečně uviděla, co se skrývá pod hladinou…

A na závěr to nejlepší: víte, co se stalo, když jsem se poté, co jsem se naučila s dermatilománií pracovat, postavila k příčině své milované nemoci čelem? Asi tušíte..

Pocit svobody, klidu, nulového nutkání, žádného stresu. Pocity štěstí, radosti, procítění vlastní sebehodnoty. Ohromný příval ENERGIE, lásky, nadšení. Prostor pro vnímání vlastního DECHU. Spousta času, prostoru. Vnímání vlastního JÁ, napojení na sebe sama, procítění smyslu života. A nekončící VDĚČNOST.  

A víte o tom, že tohle všechno můžete prožít I VY JEŠTĚ DNES?! 

Stojí to za to. Nejenom, že vám spadne ze zad těžký balvan, ale uvnitř vás se vytvoří ohromný prostor plný světla, který budete moci naplnit čímkoli, čím si přejete a doposud jste na to neměli kapacitu, čas či prostor. Protože ten byl zabrán ne-mocí.

Dlouho jsem přemýšlela, jak vám na cestě za identifikací spouštěče mohu pomoci, protože je to alfa a omega jakékoli nemoci. Nakonec na toto téma vznikl celý eBook, který vám pomůže váš osobní SPOUŠTĚČ NE-MOCI najít a umožní vám tak s ním jednou pro vždy zatočit. A POTOM SE BUDOU DÍT VĚCI i s vaší ne-mocí. Uvidíte sami!

 ¯  
¯  ¯

 Nový eBook pro vás omrkněte zdarma ZDE > >