Škrábete si kůži až do krve?
                     Nemusí to být jen zlozvyk, ale nemoc!

 

Nutkání rozškrábat si až do krve každý pupínek či nerovnost na kůži. Následné výčitky a pocity viny, že to zase udělali, že teď vypadají hrozně. A pak už jen další škrábání… Co prožívají dermatilomaniaci? Článek pokračuje zde.

 Sila odpustenia – listopadové vydání časopisu LENNA, 2017

Minulosť nezmeníme. Ale budúcnosť ano… Neopováž sa už nikdy samu sebe zradiť! Článek pokračuje zde.

Za nutkavými sklony k vymačkávání akné může stát nezpracovaná minulost a narušené vnímání sebe samých, říká Lucie Šťastná, autorka projektu Dermatilománie jako výzva… Článek pokračuje zde.

Vždyť jsem si říkala, že dnes už se škrábat nebudu 

Dermatilománie je nemoc, kterou neznají často ani odborníci. Pacienti neví, že jí trpí. Přitom se s ní nedá kvalitně žít… Článek pokračuje zde.


Když se posedlost
pokožkou stane
 nemocí

Škrábete si někdy pupínky nebo strháváte kůžičku kolem nehtů? Hranice mezi obyčejným zlozvykem  a dermatilománii je tenká…  Článek pokračuje zde.

Život začíná tam, kde končí dermatilománie 

Už jsem ani nevěřila, že se toho dožiji. Že ještě někdy budu kráčet po světě vzpřímeně, bez studu za svoji pleť, klidná a šťastná za to, že vůbec jsem. Okolí mě mělo zaškatulkovanou jako „ta s akné“… Článek pokračuje zde.

 Jaký je (můj) život
s dermatilománií?

 

Když jsem si dnes ráno položila tuto otázku, napadla mě spousta odpovědí jako třeba „náročný“, „namáhavý“, „stresující“. Takový totiž život s dermatilománií je… Článek pokračuje zde.