Ještě předtím, než šokovaní zvoláte „Cože, OCET na pleť?!!“, zadržte. Nejedná se o jen tak obyčejný ocet – tenhle přírodní zázrak má totiž přídomek „jablečný“.

Jablečný ocet, který koupíte v každé zdravé výživě či některých drogeriích, má nespočet benefitů od snižování pocitů únavy či úpravy střevní mikroflóry (pokud jej užíváte vnitřně), až po uklidňování kožních problémů. Pokud navíc trpíte slabými či roztřepenými vlasy, i tady vás překvapí svými účinky – lze totiž použít i jako kondicionér. A prý s vážně skvělými výsledky.

shower-1502736_640

Pro svoji univerzálnost má u mě jablečný ocet čestné místo jak v koupelně, tak v kuchyni. A jak že vám může pomoci s akné, ekzémem či „rozkvetlou“ pletí, ať už z následků opravdového akné, či jen „mačkání“ u zrcadla?

Ocet je třeba v první řadě rozředit. To můžete udělat buď micelární vodou, obyčejnou vodou, tonikem… Zkrátka tekutinou, kterou ke své běžné péči o pleť nejčastěji používáte. (A pokud vám toho péče o pleť moc neříká, potom zkuste mrknout třeba sem. 😉 )

Já osobně jsem po pravdě líná ztrácet čas „opravdovým“ ředěním, takže na si na vatový tampon kápnu trošku vody, následně do ní nakapu trošičku jablečného octa, a mám rozředěno v cuku letu.

Ocet nanášejte po večerním vyčištění pleti, před nanesením séra či krému. Pleť se vám díky octu do rána krásně „zatáhne„, sjednotí a vyhladí. Však zkuste sami.

V době, kdy byl stav mojí pleti nejhorší, jsem ocet používala několikrát do týdne, protože s mojí zuboženou pletí dělal vážně zázraky. Dnes používám na denní bázi své přírodní tonikum zvané zelený čaj alias bílá pivoňka, nicméně ocet je stále mojí oblíbenou první pomocí pro dny, kdy moje pleť není ve zrovna optimálním stavu.

A jaké pomocníky používáte při snaze o co nejrychlejší samoléčbu „rozzlobené“ pleti vy?

podpis